Medvěd Kouňa

Medvěd Kouňa je náš nový kamarád. Každý týden stráví medvěd s někým z naší třídy. Ten, u koho bude Kouňa celý týden bydlet, musí na konci společného týdne zapsat do deníku, co všechno u něj medvídek prožil. Stačí pár vět a celý text může být doplněn obrázky, fotkami, vstupenkami atd. Pokud tedy pojedeš s medvědem Kouňou třeba na výstavu, výlet či do kina, napiš pár vět o tom, co jste viděli a nalep k povídání vstupenku či fotku, na které jsi s medvídkem, nebo přilož třeba letáček z navštíveného místa. Může se stát, že za celý týden nepodniknete nic zvláštního. Potom stačí do deníku napsat, že jste společeně třeba uklízeli, vařili nebo dělali úkoly a doplnit tvoje povídání nakresleným obrázkem.

 

Medvídek Kouňa už navštívil kino s Vendulkou H., zazumboval si s Luckou a pokládal podlahu s Markétčiným tatínkem. S Vojtou si byl Kouňa dokonce zaplavat s  v Aquaparku. No a už je taky jisté, že má Kouňa dobrý sluch - spolu se Sofinčiným bráškou totiž navštívil pana doktora, který mu uši vyšetřil. Kouňa s námi strávil i 5 dní na školním výletě v Březové. Prázdninové byl Kouňa s Verunkou.

 

Druhou třídu začal Kouňa návštěvou u Sofinky (zasloužila si ho za pomoc kamarádům). Další týden trávil kouňa u Adélky, která ho získala za to, že škodolibého spolužáka, který ji trošku zlobil, neokřikla, ale velmi slušně ho odkázala na jedno z pravidel třídy. další týden si Kouňu museli rozdělit Markétka a Vojtík - oba si ho zasloužili. Vojtík sice litoval, že si Kouňu nemohl vzít s sebou na Hurvínka, ale jeho zápis v kronice byl naprosto skvělý. A Markétka? Vymyslela komix, kde hlavní roli hrál právě náš Kouňa. A tento týden má Kouňu doma Máťa - všichni jsme si všimli jeho zlepšení ve psaní. Vydrží mu to?